KPI Değerlendirme

KPI Değerlendirme; Şirketinizde her ürün grubu için belirlenen hedeflerin, iş sonuçları üzerindeki etkisini takip etmenizi sağlayan bir süreç yönetim aracıdır.

KPI Belirlenmesi

euclidBI Pharma şirket ihtiyaçlarına göre yeniden tasarımı yapılabilen bir İş Zekası yazılımıdır. Aşağıdaki  Örnek KPI Değerlendirme tablosunu tasarımlarken  Ürün Çalışma oranı, Ürün Pazar Payı (YTD-1) ve Büyüme Katsayısı (Evolution Indeks- Mat1-Mat2) kullanılmıştır. Bu değişkenler Şirket ihtiyaçlarına göre yeniden dizayn edilecektir. KPI Özet Tablo aylık veriler geldiğinde kendini güncellemektedir nedeni ise Büyüme katsayısı benzer döneme ihtiyaç duyduğu için sistemdeki haftalık verilerin karşılığını bulamamaktadır.

Kurumsal Karne olarak da adlandırabileceğimiz bu raporlama ile her çalışan şirket stratejilerini uyumunu kontrol edebilecektir. 

KPI: Ürün Çalışma Oranları

Şirket stratejinize göre çalışma zamanı içerisinde, ürün çalışma oranları  sisteme girilir. Yandaki tabloda 4 ürün için girilen ürün çalışma oranlarını görebilirsiniz.

KPI Değerlendirme

KPI: Paylaşımlı Oranlar

KPI Değerlendirme

Ürün değerlendirmesinde kullanılacak kriterler belirlenir. Yandaki tabloda Pazar Payı ve Büyüme Katsayısı kriter olarak seçilmiştir.

Sonrasında her ürün için bu kriterlerin oranları belirlenir. Örnek olarak Ürün 1 için Pazar Payı ağırlığı 75%, Büyüme Katsayısı 25%

KPI: Kurumsal Tablo

Şirketinize ait aylık verilerin güncellenmesi ile birlikte, belirtilen KPI değerlerine göre hesaplama anlık olarak yapılmaktadır.

KPI Değerlendirme

Diğer Yaklaşımlar

Büyüme

Bölge yapınızı farklılaştırın, yeniden oluşturun

Pareto

Bölge yapınızı farklılaştırın, yeniden oluşturun

ReBrick

Bölge yapınızı farklılaştırın, yeniden oluşturun

Teritori

Bölgenizi brick bazında, tüm ürünlerde takip edin

İş Zekası ve Bileşenleri

İş Zekası ve Bileşenleri hakkında daha detaylı bilgi almak için sayfamızı ziyaret edin

euclidBI Pharma Özellikler

İlaç sektörüne özel yaklaşımlar ve uygulama özellikleri için sayfamızı ziyaret edin

euclidBI Pharma ReBrick Büyüme Teritori Pareto KPI

85 / 100